AmiX a bezpieczeństwo


GŁÓWNA HISTORIA BEZPIECZEŃSTWO

Ogólnie

AmiX został zaprojektowany jako program bezpieczny dla użytkownika. Z tego powodu nie jest "koniem trojańskim" ani "bombą logiczną", nie zawiera niespodzianek typu backdoors (tylne wejścia) czy spyware. Osoby znające język C mogą to sprawdzić - AmiX rozprowadzany jest w postaci kodu źródłowego.

Chociaż dołożyłem wszelkich starań, by AmiX gwarantował bezpieczeństwo, nie mogę zagwarantować, że jest on w 100% wolny od błędów, możliwych do wykorzystania przez potencjalnych krackerów. Co więcej, groźne błędy nie muszą znajdować się w samym AmiX-ie (ale np. w oprogramowaniu TCP/IP) - dlatego nie zalecam uruchamiania AmiX-a na koncie z wysokimi uprawnieniami (np root-a).

Ponieważ crackerzy wykorzystują błędy w programach powodujące ich "dziwne" zachowanie się w pewnych szczególnych sytuacjach, wszystkie wersje AmiX-a które zachowywały się "dziwnie" w czasie testów, lub chociaż istniało prawdopodobieństwo że mogą się "dziwnie" zachowywać, oznaczyłem jako NIESTABILNE. Nie zalecam korzystania z nich.

Polchat 2.0 a bezpieczeństwo

Niestety, z pustego i Salomon nie naleje... Protokół Polchat 2.0 nie jest protokołem bezpiecznym (przynajmniej w części, którą udało mi się rozpracować). Ponieważ crackerzy i tak o tym wiedzą, zdradzę, że tekst wiadomości wysyłanych tym protokołem, jak również nicka i hasło jest w stanie odczytać każdy, kto potrafi uruchomić sniffer:-(. Poruszyłem ten temat na forum poświęconym propozycjom ulepszeń na Polchacie.

Valid HTML 4.01 Transitional